Kleigoed route
Kleigoed route
De themawandeling Kleigoed loopt langs erfenissen van steenfabricage in en rond Druten. Tijdens de wandeling kom je langs tichelgaten, het Drutens Bosje en langs locaties waar vroeger steenfabrieken stonden.
Deze wandeling met twee verbindingslussen loopt langs erfenissen van steenfabricage in en rond Druten. Hij voert onder andere langs tichelgaten, het Drutens Bosje, langs locaties waar vroeger steenfabrieken stonden, het oude spoorlijntje en de woningen met geglazuurde bakstenen waar de fabrieksarbeiders woonden. De route heeft een lengte van 6 kilometer.
Je kunt er ook voor kiezen om een kleine Kleigoedroute te bewandelen, deze is 2 kilometer lang en loopt door het Laakbos. De kleine kleigoedroute is, net als de Kleigoed route, te starten vanaf Startpunt 36 aan het Ambthuisplein in Druten. Het is ook mogelijk om de Kleigoed route en de Kleine Kleigoed route te combineren tot een route van 8 kilometer. Wissel hiervoor op de keuzepunten D61 en D55 van kleur.
Wandelnetwerk Regio Arnhem Nijmegen
Deze route is onderdeel van het Wandelnetwerk Land van Maas en Waal. De route van 6 kilometer heeft een donkerblauwe markering. De kleine Kleigoedroute heeft een zwarte markering. Je kunt deze route inkorten of combineren met andere routes van het wandelnetwerk door gebruik te maken van de keuzepunten.
Wandelrouteplanner Regio Arnhem Nijmegen
Het wandelnetwerk Land van Maas en Waal heeft keuzepunten waarop routes elkaar kruisen. Met de keuzepunten kun je gemakkelijk routes aan elkaar koppelen. Wil je graag je eigen route plannen aan de hand van de keuzepunten? Bekijk dan de wandelrouteplanner van de regio Nijmegen of koop een wandelkaart van het wandelnetwerk van Land van Maas en Waal bij een van de VVV's in de regio. Zo kun je je nog makkelijker oriënteren!

- Afstand
- 6 km
Dit ga je zien
Startpunt
Startpunt 36
Ambthuisplein
6651 AZ Druten
Navigeer naar startpunt
De Engelbewaarder
De Engelbewaarder is een Nederlands oorlogsmonument om de evacuatie van de zwakbegaafde meisjes in mei 1940 van Druten te herinneren.Lees verder

Steenfabriek Vogelensangh
Steenfabriek Vogelensangh is gebouwd in 1919 en onderscheidt zichzelf doordat de steenfabriek de laatste kolengestookte ringoven van Nederland is.Lees verder

Vier arbeidershuisjes Dericks en Geldens
De vier aaneengebouwde woningen waren vroeger de arbeiderswoningen van steenfabriek Dericks en Geldens, die achter deze huisjes is gelegen.Lees verder

Vier arbeidershuisjes Dericks en Geldens
Vier arbeidershuisjes Dericks en Geldens
Meester Van Coothstraat 22
6651 ZJ Druten
Voormalig kantoor steenfabriek Dericks en Geldens
De voormalige kantoorruimte van steenfabriek Dericks en Geldens valt op door zijn geglazuurde stenen en dakpannen.Lees verder

Voormalig kantoor steenfabriek Dericks en Geldens
Voormalig kantoor steenfabriek Dericks en Geldens
Meneer van Coothstraat 30a
6651 ZJ Druten
Boerderij De Drie Waaijen
Boerderij De Drie Waaijen bestaat uit een villa-achtig voorhuis met aan de noordoosterlijke zijde een aanbouw onder het zadeldak, gedekt met muldenpannen.Lees verder

Boerderij De Drie Waaijen
Boerderij De Drie Waaijen
Boerderij De Drie Waaijen
Waalbandijk 66
6654 KC Afferden