Het Rijk van Nijmegen biedt tal van bijzondere kunstobjecten aan het water. Die vertellen over periodes van overstromingen, over gebeurtenissen in de oorlog maar ook over het gevoel dat de mens met de rivieren heeft.
In de uiterwaarden van Nijmegen vind je tal van bijzondere kunstobjecten. De objecten verbeelden de relatie tussen de mens en het water. Deze route leidt je langs deze kunstobjecten en onthult geheimen over periodes van overstromingen en historische gebeurtenissen. Start je route bij koffie- en eethuis ‘De Gelderse Poort’, vernoemd naar het bijzondere natuurgebied waar het gelegen is. Op het grote terras van het eethuis geniet je van koffie en versnaperingen, terwijl je uitkijkt op de rivier. Fiets vervolgens door het stroomgebied van de Waal richting het centrum van Nijmegen. Onderweg kom je onder andere Het Gezicht van Nijmegen (het Romeinse masker) tegen. Ook fiets je door de Ooijpolder waar je langs de Telpost Millingen komt. De telpost werd vroeger gebruikt om schepen te tellen en is nu in dienst als atelier voor kunstenaars.
Let op: het pontje tussen knooppunt 99 en 80 vaart een zomerdienst. Kijk op uiterwaarde.nl voor actuele vaartijden.
Wil je de route onderweg korter maken of juist verlengen? Bij elk knooppunt vind je een kaart met knooppunten waarmee je eenvoudig zelf je route kunt aanpassen. Deze route is ook te vinden in het Fietsrouteboekje 2022, bezoek één van de VVV locaties om een gedrukt exemplaar van het routeboekje te ontvangen!