Voor een goed glas wijn hoef je niet naar Frankrijk of Zuid-Amerika. Dankzij de heuvels en bijzondere grondsoort is Groesbeek en omgeving de bakermat van prachtige wijnen die regelmatig in de prijzen vallen, en zo ook deze wandelroute!
Door: wandawandelt.nl
Voor een goed glas wijn hoef je niet naar Frankrijk of Zuid-Amerika. Dankzij de heuvels en bijzondere grondsoort is Groesbeek en omgeving de bakermat van prachtige wijnen die regelmatig in de prijzen vallen. Bijna 25 hectare wijngaard is er inmiddels in het Wijndorp van Nederland. Waar 6 wijnboeren een keur aan mooie wijnen maken. Die je zeker moet proeven!
Twee van de bekendste zijn Wijnhoeve de Colonjes en Wijngaard De Plack. De wandeling voert langs percelen wijnstokken van beide bedrijven. Bovendien ligt de start bij het Nederlands Wijnbouwcentrum Groesbeek, geopend in augustus 2017. Hier kunnen de wijnen van zowel De Colonjes als De Plack geproefd worden, evenals die van een aantal andere Groesbeekse wijnboeren. Bovendien kun je de kelders bekijken en informatie krijgen over wijnbouw in Nederland.