Op zoek naar een terras in of rondom Nijmegen? Zodra de zon zich laat zien, trekken we massaal naar buiten. En waar kun je beter neerploffen dan op een terras met karakter, uitzicht én een goede kaart? In het Rijk van Nijmegen vind je terrassen aan de Waal, midden in de natuur en tussen de heuvels van Berg en Dal. Van stads en levendig tot landelijk en kalm: in dit overzicht ontdek je tien plekken voor koffie, lunch, borrel of diner.
Dit leuke terras vind je in het centrum van Nijmegen aan het Valkhofpark. Met broodjes, poffertjes en meer dan 50 pannenkoeken op de kaart is er genoeg om van te kiezen. Fijn: ook als het weer minder is, zit je hier met een warmtekussentje warm en droog onder de parasols. Zo kun je het hele jaar genieten op het terras. Tip van de redactie: probeer ook eens de pannenkoek Keizer Karel, met gerookte zalm en roomkaas.
Openingstijden: dagelijks geopend van 11.00 tot 17.00 uur
Iedereen komt graag bij Moeke over de vloer. Voor een kop koffie, een broodje of een heerlijk diner. Bestel een cappuccino, plof neer op het terras en geniet van het uitzicht over de Lentse Plas. Je hebt hier meteen een vakantiegevoel. Ga je nog een wandeling maken? Dan raad ik je aan om ook zeker even een kijkje op de lunchkaart te nemen. De pita krokante kip is een absolute favoriet.
Openingstijden: maandag tot en met donderdag van 11.00 tot 22.30 uur, vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 0.00 uur, zondag van 10.00 tot 22.30 uur
Je bestelt hier een lunchgerecht voor ongeveer € 15. Bekijk de menukaart online
Café Biessels is een klassieker op de Grote Markt. Dit is dé perfecte plek om lekker mensen te kijken. Het terras is van ’s ochtends tot ’s avonds laat geopend, waardoor je op elk moment van de dag kunt genieten van een lekker drankje, een borrelbite of goede maaltijd. En wist je dat je hier elke derde dinsdag van de maand aanschuift voor een pubquiz?
Openingstijden: zondag tot en met woensdag van 10.00 tot 0.00 uur, donderdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 1.00 uur
Lees alle informatie over de activiteiten bij Café Biessels via de website
Grote Markt 42, Nijmegen
4. Boscafé de Zweef
Ben je op zoek naar een bijzondere locatie voor je volgende dagje uit? Bezoek dan zeker eens Boscafé de Zweef. Hier geniet je van je drankje met uitzicht op opstijgende en landende zweefvliegtuigen. Gelukkig maken de vliegtuigen geen geluid, waardoor je elkaar goed blijft verstaan. Dit is ook een geliefde plek voor mountainbikers en wandelaars omdat het terras aan het bos grenst. Tip: plan je bezoek op een zonnige dag, dan heb je de meeste kans om de vliegtuigen te spotten.
Openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur, zaterdag en zondag van 9.00 tot 18.00 uur
Bekijk het menu en alle activiteiten van de Zweef op de website
Groesbeekseweg 55a, Malden
Boscafé de Zweef
Op een unieke locatie aan het het zweefvliegveld van de Nijmeegse Aeroclub vind je Boscafé de Zweef; het gezelligste...
Meer info
over Boscafé de Zweef
Bij Bistro Drijfveer in Druten zit je heerlijk aan de Waal. Het terras ligt bij de Veerdam, waardoor je tijdens de lunch of het diner uitkijkt op het veerpontje tussen Druten en Dodewaard en de schepen die voorbijvaren. Op de kaart staan gerechten met een Franse twist en streekproducten uit Maas en Waal. Bestel een goed glas wijn, leun achterover en geniet van het uitzicht over het water. Op zonnige dagen blijf je hier al snel langer hangen dan gepland.
Openingstijden: donderdag van 16.00 tot 0.00 uur, vrijdag tot en met zondag van 12.00 tot 0.00 uur
Tip: om verzekerd te zijn van een plekje, raad ik je aan om vooraf te reserveren
Veerdam 1, Druten
Bistro Drijfveer
Lekker genieten van een kop koffie of thee, een heerlijke lunch, diner of borrel met uitzicht op de Waal. Wakker word...
Meer info
over Bistro Drijfveer
Midden op de Markt in Wijchen vind je Zaal 4, een levendig restaurant met een kleurrijk terras. Hier schuif je aan voor lunch, diner of een borrel met speciaalbier, cocktail of goed glas wijn. Het terras kijkt uit op het gezellige centrum van Wijchen, waardoor er altijd iets te zien is. Mijn tip: bestel een drankje en blijf nog even zitten als de winkels sluiten. Dan verandert het plein langzaam van winkelhart naar ontmoetingsplek voor een avondje uit.
Openingstijden: zondag tot en met donderdag van 10.00 tot 0.00 uur, vrijdag en zaterdag van 10.00 tot 1.30 uur
Koffie met Kuchen? Daarvoor steek je net de grens over naar Bäckerei & Konditorei Bolten in Kranenburg. Hier staat de vitrine vol Duitse klassiekers: van romige taartpunten tot versgebakken Kuchen. Haal eerst een frisse neus tijdens een wandeling door het centrum van Kranenburg en zoek daarna een plekje op het terras. Met een cappuccino en een stuk huisgemaakt gebak voelt het hier even alsof je op vakantie bent, terwijl Nijmegen maar een paar kilometer verderop ligt.
Openingstijden: dagelijks geopend van 6.30 tot 17.00
“
De Achtertuin op het NYMA-terrein voelt als zo’n kleurrijke creatieve hang-out waar altijd iets gebeurt. Soms draait er een dj, soms blijf je hangen voor muziek, en op vrijdag scoor je tussen 16.00 en 18.00 uur oesters voor € 1,50.
”
Amanda de Nijs, Nijmeegse local
8. 't Zwaantje
Combineer een stevige wandeling met een fijne rustplek. ’t Zwaantje is de perfecte uitvalbasis voor een wandeling of fietstocht door het Groesbeekse bos en de Mookerheide. Zo start of eindig je je route met een gevulde buik en uitgeruste benen. Wist je dat je hier ook kunt overnachten? Zo maak je er meteen een heerlijk uitgerust weekend van.
Openingstijden: dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 0.00 uur, zondag van 9.00 tot 23.00 uur
Heb je zin in een goed glas wijn? Aan de voet van het Reichswald vind je de wijngaard De Plack, waar je écht lokale wijnen kunt proeven. De Plack werkt samen met Pluimveebedrijf Betsy’s Kip, waardoor je de bijzondere combinatie van kip en wijn kunt ervaren. Wil je meer weten over de wijnen? Dan raad ik je aan om je terrasbezoek te combineren met een rondleiding over de wijngaard.
Openingstijden: woensdag tot en met zondag van 11.00 tot 17.00 uur
Oortjeshekken is een historisch hotel, restaurant en huiskamercafé in één. En daar ligt ook nog een mooi terras bij. Door de mooie ligging in de Ooijpolder wordt het terras omringd door polderlandschap met pittoreske boerderijtjes en rivier de Waal. Waai uit buiten de stad en geniet van het uitzicht. Tip van de redactie: schuif hier aan tijdens de lunch voor een Italiaanse bol met Pulled Chicken Rendang.
Boven op de heuvels bij Nijmegen ligt Hotel Restaurant De Wolfsberg. Het pand uit 1860 ademt hist...
Groesbeek
Restaurant
Veelgestelde vragen over de mooiste terrassen in en rondom Nijmegen
De mooiste terrassen van Nijmegen vind je niet alleen in de binnenstad, maar ook net buiten de stad. Op de Waalkade geniet je van uitzicht op de Waal en de voorbijvarende schepen. Zoek je meer rust, dan zijn de terrassen in de Ooijpolder en Berg en Dal een aanrader. Hier drink je koffie of geniet je van een lunch midden in het groen, met uitzicht op uiterwaarden, bossen of heuvels.
Voor een terras aan de Waal zit je goed op de Waalkade in Nijmegen of bij horecazaken langs de rivier in plaatsen als Lent en Druten. Vooral op zonnige dagen is het heerlijk om hier neer te strijken voor een lunch, borrel of diner terwijl schepen voorbijvaren. Een mooi voorbeeld uit dit artikel is Bistro Drijfveer, waar je uitkijkt op het veerpontje tussen Druten en Dodewaard.
Benieuwd naar het verhaal van de Waal? Lees het op de website.
De Ooijpolder staat bekend om haar weidse uiterwaarden, wandelroutes en fietspaden. Juist daarom zijn de terrassen hier zo populair. Je combineert een wandeling of fietstocht makkelijk met een tussenstop voor koffie, lunch of een borrel. Vooral op zonnige dagen is een terras in de Ooijpolder een fijne plek om even uit te kijken over het water en het polderlandschap.
Een terras in Berg en Dal is perfect als je houdt van natuur en hoogteverschillen. Na een wandeling door de bossen of een bezoek aan de omgeving van de Zevenheuvelenweg is het heerlijk om neer te ploffen op een terras tussen het groen. De combinatie van heuvels, bossen en gezellige horeca maakt Berg en Dal een populaire bestemming voor een dagje uit.
Het Rijk van Nijmegen telt veel terrassen langs populaire wandel- en fietsroutes. In de Ooijpolder geniet je van rust en ruimte, terwijl je in Berg en Dal uitkijkt op de heuvelachtige omgeving. Liever wat meer levendigheid? Kies dan voor een terras op de Waalkade of in het centrum van Nijmegen. Zo sluit je een actieve dag af met een drankje in de zon.
Leuke wandel-en fietstochten ontdekken? Lees onze beste tips.
Misschien wil je dit ook lezen
De lekkerste streekproducten uit het Rijk van Nijmegen
Tussen heuvels, rivieren en weilanden ligt een regio waar je niet alleen prachtig kunt wandelen en fietsen, maar waar je ook onderweg kunt proeven wat het landschap te bieden heeft. Het Rijk van Nijmegen barst van de smaak!
Van het bruisende stadscentrum van Nijmegen tot het rustieke Groesbeek: het Rijk van Nijmegen is een walhalla voor levensgenieters. We nemen je mee langs acht verrassende plekken waar je smaakpapillen blij van worden.
Valentijnsdag: de dag van rode rozen, hartjeschocolade en net iets te lange blikken over de tafel. Of je nu all-in gaat of het liever low key houdt: wij helpen je op weg met een paar romantische date-ideeën voor jouw Valentijn in het Rijk van Nijmegen.
Of je nu iemand bent die straalt bij tropische temperaturen of juist al smelt zodra de thermometer boven de 23 graden uitkomt – in het Rijk van Nijmegen vind je altijd een plek om heerlijk af te koelen. Van rivieren en verkoelende bossen tot verborgen zwe
In Groesbeek komt nog net geen wijn uit de kraan. Sinds 2001 openden er 7 wijngaarden en groeien er op ruim 20 hectare druivenranken. Lees hier de 6 beste tips voor een bezoekje aan hét wijndorp van Nederland.
Tijdens de 4Daagse van Nijmegen komt de regio tot leven. Maar wist je dat het Rijk van Nijmegen ook genoeg ontspanning en verwennerij biedt voor de 4Daagse wandelaars?